ân hạn nợ gốc là gì como abaixar opções binárias jobs opções binárias iqoption opções binárias melhores corretoras opções binárias exame

Hakkımızda

Depreme karşı yapılan ilk güçlendirme çalışması 1968 yılında Orta Doğu Teknik üniversitesince hocamız Prof. Uğur ERSOY Başkanlığında Bartın çimento fabrikasının güçlendirilmesi ile başlamıştır.

1983 yılında Erzincan’da 5.6 büyüklüğünde bir deprem olmuş ve depremde can kaybı olmamıştır. Ancak birçok binada hafif hasarlar oluşmuştur.Bu deprem adeta 1992 depreminin uyarıcısı olmuştur.Ne acıdır ki 1983 depreminde hafif hasar gören binaların tamamı 1992 depreminde göçmüştür.

Erzincan’daki 1983 depremi nedeniyle Afet İşleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan Raporda’’Bu boyuttaki bir depremin her on yılda bir tekrar etme olasılığı yüksektir. İlerde büyük hasarların ve can kaybının olmaması için binaların yatay deplasmanlarını kısıtlayıcı tedbirlerle güçlendirilmesi gerekmektedir.’’Denilmesine rağmen hiçbir önlem alınmamış ve 9 yıl sonra yüzlerce can kaybı olmuştur.

Bundan çok değil 3 yıl sonra Dinar’da deprem olmuş yüzlerce insanımız ölmüştür. Maalesef depremden önce yapılması gereken güçlendirme çalışmaları onca can kaybından sonra yapılmış ve 1995 yılında tüm orta hasarlı binalar 3 büyük üniversitemizin denetiminde tarafımızca , alt yüklenici olarak güçlendirilmiştir.

Yine bundan çok değil 3 yıl sonra Adana Ceyhan (1998) depremi olmuştur.

1999 yılında asrın felaketi olarak nitelenen büyük Marmara depremi olmuştur. 17 000 bin kişi ölmüş binlerce yaralı olmuştur. Burada da Erzincan ve Dinardaki gibi önceden yapılması gereken bina güçlendirmeleri  binlerce can kaybından sonra yapılmıştır maalesef.

Büyük Marmara depreminden sonra Dinar tecrübemizden dolayı Bayındırlık Bakanlığınca Bina güçlendirmelerinde Yetki belgesi olan Proje Kontrol Müşavirliği belgesi Tarafımıza verilmiştir

Bolu, İzmit, Gölcük, Değirmendere, Karamürsel ve Yalova’da 200 den fazla bina tarafımızca Projelendirilip güçlendirilmiştir.

2011 yılında İTÜ Yapı Ana Bilim Dalı Ögretim Üyesi Prof.Dr.Gülten Gülay hocanın Danışmanlığında İstanbul da binaların hasarsız Deprem Risk Analiz Yöntemi olan P25 yöntemi ile bina deprem taramaları yapılmıştır.

19 Mayıs 2011 yılında Simav da olan deprem sonunda da firmamız orta hasarlı binaların güçlendirilmesi proje ve imalatları için Simav da bir şube açarak güçlendirme çalışmaları yapmıştır.

23 Ekim  2011 Van – Erciş Depreminden sonra Van ve Ercişte bulunan orta hasarlı binaların güçlendirilmesi işi için Van ofisi açılarak güçlendirme proje ve imalatları yapılmıştır.

Tecrübe ve Yapı Davranışı bilgisi gerektiren yapı güçlendirmesi dışında inşai hiçbir faaliyette bulunmayarak Bina Güçlendirme Projeleri ve imalatı konusunda 18 yıldır çalışmaktayız.

Bu deneyimlerimiz  sonucu ,İstanbul şişli ve izmirde ilk güçlendirme işleri tarafımızca yapılmıştır

TÜRKİYENİN  İLK  GÜÇLENDİRME  FİRMASI  OLAN  FİRMAMIZ , HALEN  İSTANBUL DA  KENTSEL  DÖNÜŞÜM  KAPSAMINDA  BİNA  DEPREM  RİSK  ANALİZLERİ  – GÜÇLENDİRME  PROJELERİ  –  GÜÇLENDİRME  İMALATLARI  VE   SİSMİK İZALATÖRLER   KONUSUNDA  ÇALIŞMALARINA  DEVAM  ETMEKTEDİR.