sayın Cumhurbaşkanım,

sayın Cumhurbaşkanım,

Bürokrasi Özellikle de belediyelerdeki bürokrasi vatandaşa zulüm seviyesine ulaşmıştır.

6-11-2018 tarihinde İstanbul Beyoğlu belediyesi evrakına teslim edilen bir evrak 13-11-2018 tarihinde yani 7 günde aynı binada bulunan ilgili imar müdürlüğüne aktarılmıştır.

Başka bir örnek, bir belediye çok basit bir yolla öğrenme imkanı varken onun yerine  çevre bakanlığından görüş alma gereği duyuyor ve istanbul  çevre müdürlüğüne yazı yazıyor. istanbul da bulunan çevre müdürlüğüne yazı 15 günde ulaşıyor kayıt sırasına giriyor ve 20 gündür hala evrak ilgiliye ulaşmış değil , ilgili müdür Ankara ya gönderip ordan cevap alacağını ifade ediyor  İstanbuldan bakanlığa Ankaraya gidip görüşün bize geri dönmesi en az 3 ay , 3ay boyunca vatandaş  mağdur ,mimar mağdur, mühendis mağdur ama memurun müdürün umurunda değil .

Sayın Cumhurbaşkanım bürokraside partiler değişiyor , belediye başkanları değişiyor ama maalesef zihniyet değişmiyor.

CHP li belediyeye gidenler günaydın diyor, Akp artili belediyeye gidenler selamünalayküm diyordu, şimdi oda kesmiyor ESSelamünalayküm ve rahmetüllah  diyor sonuç hiç değişmiyor olan zavallı vatandaşa oluyor. önceki dönemlerde Atatürk rozetli adamlar müdürlerin odalarında işlerini halledip gidiyorken şimdide sakallı nürai tipler müdür odalarında işlerini halledip gidiyorlar. .vatandaşada 7 günde zemin kattan 3.kata çıkan evrak bürokrasisi kalıyor.

Sonuçta bu evrakında bürokrasi çarkları arasında öğütülüp çöpe gideceğiniden emin olmama rağmen yinede yazma gereği duydum,

saygılarımla,

uğur oflaz

inşaat / deprem mühendisi