YAPI GÜÇLENDİRME MERKEZİ

Betonarme Bina Güçlendirme ve Projelendirme

Riskli Yapı Tespiti ve Performans Analizi

FRP Karbon Fiber ile Güçlendirme

Kentsel Dönüşüm Paketi

Kentsel dönüşüm kapsamında firmamız tarafından sunulan kentsel dönüşüm paketi ile binanızı ister güçlendirelim, ister yenileyelim..

YGM KENTSEL DÖNÜŞÜM PAKETİ NEDİR?

1) SİTE/APARTMAN YÖNETİCİLERİNE VEYA TÜM KAT MALİKLARİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VERİLİR

2) BİLGİLENDİRME SONRASI KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN İSTİFADE ETMEYE KARAR VERİLİRSE BİNA RİSK ANALİZİ YAPILARAK RİSK RAPORU ALINIR VE ÇEVRE BAKANLIĞINA BİLDİRİLİR

3) RİSK RAPORU ALINMA AŞAMASINDAN SONRA İLGİLİ BELEDİYESİNDEN TARAFIMIZCA YAPININ İMAR DURUMU ÖĞRENİLİR

A) BİNANIZDA HERHANGİ BİR İMAR ARTIŞI YANİ KAT İLAVESİ VARSA;

Bu durumda firmamızca yeni imar durumuna göre mimari taslak projeler hazırlanır. Kat maliklerince tercih edilen en uygun mimari proje kullanılacak malzemeleri de içerecek şekilde detaylandırılarak diğer statik, tesisat, elektrik projeleri firmamızca hazırlanarak ilgili belediyesinden ruhsat alma aşamasına gelinir.

Kat maliklerinin onayı ile hazırlanan yeni projeye göre yine kat maliklerince önerilen veya anlaşmalı olduğumuz bankalarca da garantör olunacak güçlü müteahhitlik firmalarından teklif alınır ve yine kat maliklerinin 3/2 sinin onayı ile yapım işi ihale edilir.

Yapım işi bitirilip iskan ruhsatı alınana kadar firmamızca her türlü denetim ve hukuki destek verilir.

b) BİNANIZDA HERHANGİ BİR İMAR ARTIŞI YOKSA;

1) Yıkıp yeniden yaptırılmak istenirse binanızın tüm projeleri kat maliklerinin 3/2 onayı ile hazırlanır ve yapı ruhsatı alınır. Anlaşmalı olduğumuz bankadan 10 yıl vadeli 2 yıl ödemesiz maksimum 100.000 TL'lik kredi temin edilir. Bankanın ve firmamızın garantörlüğü altında kat maliklerinin uygun göreceği müteahhit firmaya yaptırılır.

2) Bina yıktırılıp yeniden yaptırılmak yerine güçlendirilmek istenilirse tüm kat maliklerinin 5/4 nün onayı ile firmamızca güçlendirme projesi hazırlanır ve ilgili belediyeden ruhsatı alınır. Anlaşmalı olduğumuz bankadan 10 yıl vadeli 2 yıl ödemesiz maksimum 50.000 TL'lik kredi temin edilerek kat maliklerinin uygun göreceği müteahhit firmaya bankanın ve firmamızın garantörlüğü altında güçlendirme işi ve istenilirse ısı mantosu yaptırılır.

BAŞTA FİRMAMIZ VE KAT MALİKLERİ ARASINDA TESBİT EDİLEN VE YUKARIDA ANLATILAN TÜM İŞLEMLERİ KAPSAYAN İŞLERİN BEDELİ HİÇBİR ŞEKİLDE KAT MALİKLERİNDEN ALINMAZ. BU BEDEL MÜTEAHHİT FİRMADAN KAT MALİKLERİNİN BİLGİSİ VE ONAYI İLE TAHSİL EDİLİR.

0533 619 58 63 numarasından bizi arayıp UĞUR OFLAZ Bey ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz

YGM KENTSEL DÖNÜŞÜM PAKETİ NELERİ KAPSAMAKTADIR

1- Kentsel Dönüşüm hakkında yönetici veya kat maliklerini ön bilgilendirme.

2- Binanın ilgili belediyesinden imar durumumun çıkartılması.

3- Kentsel dönüşüme karar verilmesi halinde;

4- Binanın imar durumuna göre yıkılıp yeniden yapılacaksa veya güçlendirilecekse ona göre tüm projelerinin hazırlanması.

5- Bankadan kentsel dönüşüm kredisinin çıkarılması.

6- Yapımcı (müteahhit) seçiminin kat malikleri ile birlikte seçilmesi.

7- İşin bitimine kadar müteahhit firmanın imalatlarının deprem yönetmeliği ve mimari projeye uygunluğunun kontrol edilmesi.

8- İş bitirilip iskan ruhsatının alınması.

9- Tüm bu işlemler kat maliklerinin 3/2 sinin onayı veya onların seçtiği temsilcilerin onay ve bilgisi dahilinde yapılmaktadır.

10- Bütün bu işlerin bedeli en başta kat maliklerine bildirilmekte ve anlaşılması durumunda kat maliklerinden hiç bir bedel alınmamakta olup bu bedel müteahhit ten tahsil edilmektedir.

©2024 YGM - Yapı Güçlendirme Merkezi
×